Inspiracje Żeromskim, czyli 150 tekstów na 150 Rocznicę Urodzin

20 listopada w Pedagogicznej Bibliotece Publicznej w Kielcach odbyło się podsumowanie konkursu literackiego, na który uczniowie naszego gimnazjum pod opieką polonistów przygotowali prace inspirowane twórczością Stefana Żeromskiego. Tego dnia uczestnicy konkursu wzięli udział w uroczystości, na której adepci Teatru Zbożowego prezentowali najlepsze prace, a organizatorzy przedsięwzięcia wręczyli wszystkim uczniom nagrody. Nasi gimnazjaliści odwiedzili również Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, gdzie obejrzeli między innymi ekspozycję czasową zorganizowaną z okazji rocznicy urodzin pisarza pt. ,,Nieskończoność przypomnień…”

A teraz radosna wiadomość ! Patryk Warchoł z kl.3a w kategorii gimnazjum zdobył II miejsce ! Zuzanna Snoch z kl. 3b - wyróżnienie, a praca Justyny Rzepy z kl.3d ma być motywem przewodnim w audycji o Żeromskim.