Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej i wystawa prac plastycznych w Remizie OSP w Piekoszowie

31 marca 2016 r. w budynku Remizy OSP w Piekoszowie odbył się XXXIX Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym. Naszą szkołę w tym etapie reprezentowali uczniowie, którzy zostali wyłonieni w rywalizacji szkolnej. Byli to: Elżbieta Snoch z kl. 1c, Marta Kruszczak z kl. 2a, Julia Kucharczyk z kl. 3a i Eryk Staniec z kl. 3c. Koordynatorem Turnieju Wiedzy Pożarniczej z Urzędu Gminy w Piekoszowie była pani Edyta Kucharczyk, zaś przedstawicielem Związku OSP Zarządu Oddziału Gminnego był Prezes pan Dariusz Śliwa. W komisji konkursowej zasiedli przedstawiciele z Komendy Miejskiej PSP w Kielcach na czele z przewodniczącym mł. bryg. panem Piotrem Sokołem. Turniej swoją obecnością zaszczycił również Wójt Gminy Piekoszów - pan Zbigniew Piątek, który podkreślił rolę Straży Pożarnej w niesieniu pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Eliminacje szkolne przeprowadził i opiekę nad młodzieżą sprawował pan Jacek Zajkowski.

Gminnemu etapowi Turnieju Wiedzy Pożarniczej towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów naszego gimnazjum, przygotowana na XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W trosce o nasze bezpieczeństwo” pod patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Prace gimnazjalistów wykonane w różnorodnych technikach plastycznych zostały przekazane na etap powiatowy do Starostwa Powiatowego w Kielcach. Wystawę i uczniów do w.w. konkursu plastycznego przygotowała pani Joanna Janowska-Pisarczyk.