Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych w ZPO w Piekoszowie

28 kwietnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie – odbyła się I Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. Skierowana była ona do uczniów III klas gimnazjów z terenu naszej gminy, którzy stoją przed trudną decyzją wyboru dalszej ścieżki kształcenia. W giełdzie uczestniczyli gimnazjaliści z Brynicy, Zajączkowa, Łosienia i Piekoszowa. Zaproszenie do przedstawienia swojej oferty edukacyjnej przyjęło, aż piętnaście szkół z Kielc i powiatu kieleckiego:

• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chęcinach
  • III LOz Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Kielcach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach
  • Zespół Szkół Mechanicznych im. gen. W. Sikorskiego w Kielcach
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Kopernika w Kielcach
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im O. Langego w Kielcach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kielcach
  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach
  • Zespół Szkół PROMOTOR w Kielcach
  • Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kielcach
  • Centrum Kształcenia AWANS w Kielcach
  • Zespół Szkół Leśnych im. Inż. R. Gesinga w Zagnańsku
  • Liceum Ogólnokształcące w Piekoszowie
  • Prywatne Technikum Zawodowe PRO – FIL w Kielcach
  • Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Kielcach.

Szkoły ponadgimnazjalne mile zaskoczyły nas niezwykle profesjonalnym poziomem prezentacji swojej oferty. Wspaniale przygotowane stoiska przy których odbywały się różnorodne pokazy: barmańskie, fryzjerskie, ratownictwa medycznego, weterynaryjne, militarne - były tłumnie odwiedzane przez gimnazjalistów. Uczniowie  klas III mieli również możliwość obejrzenia prezentacji multimedialnych i filmów promujących poszczególne szkoły oraz porozmawiania z ich przedstawicielami. Ozdobą giełdy były występy muzyczno - wokalne przygotowane przez ZSP w Chęcinach, a gwiazdą dnia okazał się dumnie rozpościerający skrzydła jastrząb, przywieziony przez uczniów Technikum Leśnego w Zagnańsku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i opiekunom, którzy uczestniczyli w naszej giełdzie. Mamy nadzieję, że chociaż częściowo spełniła ona Wasze oczekiwania. Obiecujemy, że w przyszłym roku szkolnym dołożymy wszelkich starań , aby impreza miała jeszcze ciekawszy charakter i szerszy zasięg.

Bardzo dziękujemy również osobom, które pomogły nam w realizacji tego przedsięwzięcia:
p. dyr. B. Ziental – za pomoc i wsparcie, p. P. Kaczmarskiemu i A. Kwietniowi - za obsługę techniczną imprezy, p. M. Wiech – za nagłośnienie, p. M. Pietrzykowskiej – za zorganizowanie transportu dla szkół, p J. Zajkowskiemu za prezentację LO w Piekoszowie oraz p G. Wronie i H. Brożek za opiekę nad grupami gimnazjalnymi.

Organizatorzy:

• Elżbieta Sikora
  • Karolina Ząbek

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszej giełdy.