Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach

10 grudnia 2016 roku odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach. Gimnazjum w Piekoszowie reprezentowali uczniowie Erwin Górski, Miłosz Kukulski oraz Tomasz Milewski, członkowie szkolnego Klubu Szachowego, którzy pod opieką pana Pawła Sarbiana wybrali się na turniej. Zawody  rozgrywały się w Szkole Podstawowej w Kostomłotach.

W rywalizacji brało łącznie udział 116 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa świętokrzyskiego. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim. Najlepszy wynik uzyskał Erwin Górski, który zajął 8 miejsce na 21 zawodników ( kategoria: chłopcy gimnazjum ). Drużynowo, uczniowie reprezentujący nasze gimnazjum, uplasowali się na 4 miejscu. Uzyskali 9 punktów, przygrywając jedynie o pół punktu z trzecią drużyną turnieju – Gimnazjum z Kunowa. Warto przy tym wspomnieć, iż nasz klub jest młodą organizacją, która prężnie zaczęła działać dopiero w tym roku szkolnym, natomiast dwóch reprezentantów Gimnazjum z Kunowa to już utytułowani zawodnicy w rankingu IV FIDE ( Międzynarodowa Organizacja Szachowa), tym bardziej cieszy sukces naszych uczniów.