150 x Żeromski – Sztafeta Literacka, w bibliotece szkolnej

W związku ze 150 rocznicą urodzin Stefana Żeromskiego (14 października 1864 roku), Kielecki Oddział TVP zainicjował Sztafetę Literacką 150 x Żeromski. Aby uczcić pamięć o wielkim pisarzu, na terenie Kielc i w okolicy odbywają się liczne imprezy kulturalno – literackie. Do tych uroczystości włączyło się również nasze Gimnazjum. W związku z tym  dnia 28 maja 2014r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski prozy Stefana Żeromskiego, pod hasłem: „Świętokrzyskie – nasza Mała Ojczyzna” zorganizowany przez nauczycieli: Iwonę Kuban, Beatę Konarską, przy współpracy nauczycieli polonistów.  Uczniowie prezentowali fragmenty z twórczości Stefana Żeromskiego. Konkurs uświetniła stosowna dekoracja oraz wystawa książek autora „Syzyfowych prac”. Zgodnie z wcześniej opracowanym regulaminem zwycięzcy otrzymają nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.